terapia alkoholizmu 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

objawy alkoholizmu

Różne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być doglądane przez zespół specjalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, należy asystować w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zaczęciem kuracji jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także nawiązać dyskusję na temat osiągalnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma właściwego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.