Restaurants in Main Market

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują rzadsze potrawy takie jak risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej znane dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z różnych części Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać wina. Obiad koniecznie musi zawierać też aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. kuchnia włoska w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroki wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film