kuchnia włoska w Krakowie

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród wielu opcji, które daje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. rest włoska w krk Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, tortellini, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film