Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dzisiaj kobiety zwykle dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/urologia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż przede wszystkim również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje ogrom radości, jakkolwiek też o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki medyczne. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak też o ich komfort oraz dobre samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.